Breda, 15 juli 2026
Thomas is 18 jaar oud en volgt de opleiding Software Development aan Curio in Roosendaal. Voor zijn stage kwam hij terecht bij LAB Services, waar hij meewerkte aan softwareprojecten en leerde hoe systemen in de praktijk worden ontwikkeld en gebruikt.
Een stageplek vinden was niet eenvoudig voor Thomas. Veel vacatures waren al vervuld of richtten zich vooral op HBO-studenten. Wat hem vooral opviel, was dat het werk bij LAB services veel verder ging dan alleen het bouwen van websites, zoals hij op school had geleerd. "Ineens zag ik veel verschillende robots en automatisering, en dat vond ik echt interessant."
Toen hij begon, had Thomas nog geen idee wat hij precies kon verwachten, maar hij had de werkwijze al snel door. "Eerst bespreek je wat je gaat bouwen. Daarna werk je het uit en kijk je wat er verbeterd of toegevoegd kan worden. Ik kreeg ook veel vrijheid om zelf dingen uit te zoeken, dat vond ik erg fijn."
Wat Thomas het leukste vindt aan zijn werk, is uitzoeken hoe dingen daadwerkelijk werken, vooral als je helemaal vanaf nul begint. "In het begin weet je eigenlijk nog helemaal niets, maar door te zoeken en dingen uit te proberen, ga je steeds beter begrijpen hoe het werkt. Daar kan je dan echt op verder bouwen."
Hij besteedde veel tijd aan het lezen van documentatie, het stellen van vragen aan collega's en het werken met systemen die hij nog nooit eerder had gebruikt. "Als alles nieuw is, moet je gewoon ergens beginnen. Door dingen uit te proberen, leer je juist veel sneller."
Een belangrijk moment tijdens zijn stage was de overstap naar zijn eerste echte project dat daadwerkelijk binnen het bedrijf werd gebruikt. "In het begin werkte ik vooral aan projecten om mijn vaardigheden te ontwikkelen. Daarna mocht ik aan een dashboard werken dat echt gebruikt werd. Iets afronden dat goed werkt en geen fouten bevat, geeft echt een heel goed gevoel. Vooral de eerste keer."
"Ik ben zelf best een rustig persoon, en dat is hier helemaal geen probleem. Het is gewoon een fijne, ontspannen werkomgeving. Als je vragen hebt, kun je die altijd stellen." Ook buiten het werk waren er leuke momenten. Vooral de bedrijfsbarbecue is hem bijgebleven. "We hebben samen gedart. Uiteindelijk won ik op het laatste moment, en dat was echt leuk. Dat zijn de momenten die je bijblijven."
Voor nieuwe stagiairs houdt Thomas zijn advies eenvoudig: "Blijf gewoon jezelf en ga met de flow mee. Aan de rest wen je vanzelf."